Jak powstała pierwsza Merkiva

Od samego początku, gdy zacząłem prace konstrukcyjne nad pierwszymi Aktywatorami Merkaba, intrygowała mnie też Merkaba w jej wielowymiarowej wersji, zwana również Merkivą. Jak bowiem zgodnie twierdzi wiele przekazów, u istoty boskiej i wyzwolonej, pojedyncze pole Mer-Ka-Ba rozwija się w jego wielokrotność.

Merkaba evolution

W związku z tym próbowałem zrobić kilka konstrukcji, które mogłyby być takiego pola rozwinięciem, jednak nigdzie, ani w źródłach zewnętrznych, ani we własnej głowie, nie natrafiłem na rozwiązanie, które pozwalałoby uzyskać zadowalający efekt.

Historia Merkivy zaczęła się od wyleczenia małego kotka. Kocię było bardzo poważnie chore. Po kilkudniowym pobycie w szpitalu dla zwierząt weterynarze oddali nam go mówiąc, że nic więcej nie są w stanie dla niego zrobić. Zabraliśmy małego pacjenta do domu i położyliśmy go na tapczanie, nad którym wisiała duża mosiężna Merkaba typu Theta. Żeby działanie Merkaby było silniejsze, pod Thetą powiesiliśmy dodatkowo model Gwiazda. Kotek leżał teraz bezpośrednio pod oboma Merkabami, miał też podłączoną kroplówkę. Prócz tego 2 - 3 razy dziennie robiliśmy mu zabiegi terapeutycznymi kamertonami oraz misą dźwiękową.

alternatywne leczenie kotka

O dziwo po kilku dniach zwierzę wróciło do całkiem niezłej formy. Był wprawdzie jeszcze osłabiony, ale jego stan poprawił się na tyle, że zaczął samodzielnie wychodzić na dwór.

Po owym dość niezwykłym wyleczeniu zacząłem się zastanawiać, w jaki sposób można by połączyć działanie obu Merkab, jednak myślenie moje szło bardziej w kierunku umieszczenia Merkaby mniejszej wewnątrz modelu większego. Ponieważ jednak nie natrafiłem na żadne sensowne techniczne rozwiązanie takiej kombinacji, temat odłożyłem na inny czas.

Przełom przyszedł kilka miesięcy później, w lutym roku 2014. Nasz współpracownik, Darek Chaniewski, szukając miejsca gdzie na chwilę odłożyć świeżo zrobioną Merkabę, powiesił ją tuż pod drugą, podobną, która już wcześniej w pokoju wisiała. Układ 2 mocnych instrumentów trochę go zaintrygował, toteż spróbował pod nimi usiąść w medytacji. Chwilę potem podekscytowany zadzwonił do mnie:

- Michale, taki układ daje niesamowitą moc. Przepływ energii jest tak silny, że w pierwszej chwili nawet trudno to ogarnąć!

W tym momencie moje myślenie techniczne złapało właściwy ślad. Przyniosłem do domu 2 identycznej wielkości Merkaby i zacząłem się zastanawiać nad możliwością złożenia ich w jednolitą figurę. Okazało się to trudne, ale wykonalne. Trzeba tylko było wpaść na kilka dobrych rozwiązań jak połączyć ze sobą wzajemnie przenikające się elementy.

Tak już u nas jest, że od momentu, gdy trafimy na właściwą ideę, jej realizacja idzie już bardzo szybko. Kiedy model w mojej głowie zaczął nabierać kształtów, zwróciłem się z opracowaniem szczegółów technicznych do naszego projektanta, który wykonuje dla nas trójwymiarowe projekty techniczne. Wszystkie zagadnienia związane z przenikaniem się płaszczyzn zostały pomyślnie rozwiązane i już po 3 miesiącach intensywnych przygotowań, w połowie maja 2014 roku zacząłem składać pierwszy udany prototyp Wielowymiarowego Aktywatora Merkiva.

POWIADOMIENIA

Wpisz swój e-mail, poinformujemy Cię o nowych artykułach

e-mail: kontakt@merkaba-aktywator.pl      tel: +48-604487802

Kontakt telefoniczny w dni powszednie od 9:00 do 19:00. Ze względów technicznych nie odbieramy SMS. Jeżeli nie możemy odebrać telefonu, oddzwaniamy później.