Natężenie energii

Reakcja większości osób, które się z Merkivą zetknęły, jest entuzjastyczna. Są zachwyceni jej wyglądem, kształtem i oddziaływaniem. Zdarza się jednak, że u ludzi na duży skok energetyczny nieprzygotowanych, mogą się pojawić efekty uboczne w postaci uczucia dyskomfortu w okolicy wcześniej zablokowanych czakramów. Podobne reakcje spotyka się zresztą w silnych miejscach mocy. Jednych takie miejsca uskrzydlają, inni z trudem łapią w nich oddech. Przyczyna tego zjawiska jest bardzo prosta, należy ją tylko dobrze zrozumieć.

Ustrój energetyczny człowieka wygląda w uproszczeniu tak jak na niżej przedstawionej ilustracji:

czakry,7czakramów,kundalini,energia życia

Przez środek ciała, wzdłuż rdzenia kręgowego biegną kanały przewodzące energię. Po drodze rozmieszczone są czakramy. Jest ich wiele, ale najbardziej znane jest 7 głównych rozmieszczonych w ciele fizycznym. Poza naszym ustrojem fizycznym są dalsze czakramy odpowiedzialne za nasze wielowymiarowe struktury duchowe. Ezoterycy z różnych tradycji wspominają o 13, 14, a nawet o 21 czakramach.

Czakramy w ciele fizycznym działają jak centra dystrybucji rozprowadzające energię po okolicznych organach ciała oraz jako stacje przepompowujące energię w dalszą drogę wzdłuż kanału energetycznego. Kierunek przepływu energii jest obustronny. Energia Ziemi pobierana jest przez czakrę podstawy (na rysunku zaznaczona w kolorze bordowym) i po przejściu przez wszystkie czakry oddawana jest kosmosowi przez czakrę korony. W kierunku przeciwnym płynie energia z kosmosu. Jest ona pobierana przez czakrę korony, a po przepłynięciu przez cały kanał energetyczny, za pośrednictwem czakry podstawy oddawana jest Ziemi.

W zdrowym ustroju energetycznym zarówno energia kosmiczna, jak i ziemska, przepływa przez kanały energetyczne. swobodnie odżywiając cały organizm i dając siłę napędową wszystkim funkcjom psychicznym i fizycznym. Przy wdechu wznosi się w górę, przy wydechu opada w dół. Jeżeli jednak któraś ze stacji przepompowujących nie działa poprawnie, jest z jakiegoś powodu zanieczyszczona lub zablokowana, wówczas energia nie może się przedostać. Blokady takie mogą powstać na skutek traumatycznych przeżyć z życia obecnego lub z wcieleń poprzednich, na ich nasilenie wpływa również niehigieniczny tryb życia i niewłaściwe odżywianie. Do przyzwyczajeń wyjątkowo dla ustroju energetycznego toksycznych należy na przykład jedzenie mięsa, w każdej jego postaci, zwyczaj niestety bardzo powszechny. Wielu ludzi żyje z różnymi blokadami i zanieczyszczeniami przez długie lata nie zdając sobie z nich sprawy. Nie zdają sobie sprawy również z tego, że długotrwały brak przepływu energii może powodować osłabienie oraz zmiany chorobowe w organach, które są od zablokowanych czakr zależne. Wystarczy jednak siąść w medytacji pod Merkabą lub Merkivą, aby zdać sobie sprawę ze swoich blokad w szybki i oczywisty sposób. Uświadomienie jest podstawą do tego, aby się blokad ostatecznie pozbyć.

U osoby, która wejdzie w kontakt z Merkabą lub Merkivą, energia życiowa zostaje silnie pobudzona. Zaczyna więc przedostawać się przez kanały energetyczne w przyśpieszonym tempie. Jeżeli natomiast w którymś z czakramów napotyka na blokadę, w miejscu blokady będzie odczuwany nacisk lub napięcie. Jest ono wywołane zwiększonym ciśnieniem energii, która nie może przedostać się przez stację pompującą. Wystąpienie takich objawów jest oczywistym sygnałem, że sferą związaną z wadliwym funkcjonowaniem danego czakramu trzeba się pilnie zająć. Zarówno Merkaba, jak i Merkiva działają tu jak silny katalizator i zarazem jako wskaźnik. Na szczęście są to instrumenty, które taką poprawę wspomagają.

Dla tych, którzy mimo braku doświadczenia w pracy z energiami duchowymi wybiorą jako instrument docelowy Merkivę, jest prosta rada jak łagodnie się do jej działania przystosować. Wystarczy w początkowym okresie nie wystawiać się na jej emanację zbyt silnie. To trochę tak jak ze słońcem, dopóki nasza skóra jest blada i nieprzyzwyczajona, lepiej nie wystawiać się na jego działanie zbyt mocno i częściej trzymać się cienia. Kiedy już jednak się przyzwyczaimy, można z przyjemnych kąpieli słonecznych korzystać do woli. Podobnie jest z Merkivą. Można ją po prostu zainstalować i na początku pod nią nie siadać, tym bardziej że już samo patrzenie na Merkivę jest źródłem ogromnej ilości inspiracji. W miarę jak nasz ustrój energetyczny będzie się do podwyższonych wibracji przyzwyczajał, można będzie przebywać w jej bezpośredniej bliskości coraz dłużej i będzie to coraz przyjemniejsze.

POWIADOMIENIA

Wpisz swój e-mail, poinformujemy Cię o nowych artykułach

e-mail: kontakt@merkaba-aktywator.pl      tel: +48-604487802

Kontakt telefoniczny w dni powszednie od 9:00 do 19:00. Ze względów technicznych nie odbieramy SMS. Jeżeli nie możemy odebrać telefonu, oddzwaniamy później.