Poradnik

Przy wyborze Merkaby należy się kierować długością fali nośnej i rodzajem materiału. Im dłuższe ramię Merkaby tym dłuższa jest wibracja, którą Merkaba wytwarza. Przekłada się to w sposób bezpośredni na rezonans z naszym układem nerwowym. Oto 4 podstawowe rodzaje fal płynących przez nasz mózg:

Fale Beta (od 13 do 30 Hz):

Fale mózgowe Beta

Fale Beta odpowiedzialne są za stan czuwania związanego z naszą codzienną aktywnością. Są to fale o małej amplitudzie i wysokiej częstotliwości, bardzo często bezładne.

Idealnym narzędziem do uporządkowania tej częstotliwości jest Merkaba Gwiazda. W wersji Sigma ze względu na nieco wydłużone ramię, jest lekko przesunięta w fazie w stronę dolnej częstotliwości Beta przechodząc łagodnie w początkowy stan Alfa.

Fale Alfa (od 8 do 13 Hz):

Fale mózgowe Alfa

Fale Alfa wprowadzają nas w stan, kiedy myślenie zaczyna nam sprawiać przyjemność. Myśli wyciszają się, uspokajają, stają się jasne, przejrzyste i układają się w spójne i daleko sięgające ciągi. W takim stanie przychodzą do nas genialne rozwiązania, układają się plany, dostrzegane są sposoby ich realizacji. Stan alfa umożliwia również komunikację na odległość z innymi osobami przebywającymi w tym stanie.

Instrumentem, który pomoże nam ten stan najłatwiej osiągnąć jest Merkaba Alfa. Tu znów w przypadku wersji sigma nastąpiło przesuniecie w fazie. Wydłużone ramię wersji Sigma daje pogłębiony stan Alfa, zaś model Alfa Moc wchodzi w górną częstotliwość z zakresu Theta.

Fale Theta (od 3,5 do 8 Hz):

Fale mózgowe theta

występują podczas głębokiego odpoczynku, spokojnego snu, oraz wtedy, kiedy towarzyszy nam uczucie wielkiej przyjemności i satysfakcji. Faza Theta osiągnięta w stanie medytacji daje poczucie odłączenia od bodźców zewnętrznych i nadzwyczaj przyjemnego, trwania w świetle.

Instrumentami pomocnymi w osiągnięciu stanu głębokiej i satysfakcjonującej medytacji jest Merkaba Sigma model Alfa Moc, oraz Merkaba Sigma model Theta. Przy wyborze należy się kierować nie tylko gabarytem, ale i własnymi możliwościami. Model Alfa Moc synchronizuje fale mózgowe na górnym zakresie stanu Theta i doświadczenie to może być dość łatwo odebrane przez osoby mające choćby podstawowe obycie z medytacją. Dalsza praktyka przy pomocy Merkaby może to doświadczenie łatwo pogłębić.

Merkaba Theta daje rezonans na dolnym zakresie fal Theta, idąc w kierunku stanu Delta. Należy pamiętać, że przejście ze stanu codziennej aktywności (Beta) do stanu głębokiego wyciszenia (dolny zakres Theta oraz Delta), jest dużym skokiem częstotliwości. Umysł osoby nieprzyzwyczajonej do medytacji może mieć na początku problemy z objęciem i zarejestrowaniem procesów energetycznych zachodzących pod tą dużą Merkabą. Model Theta będzie natomiast wspaniałą pomocą dla osób mających w praktyce medytacyjnej doświadczenie.

Fale Delta (od 0,5 do 3,5 Hz):

fale mózgowe delta

Stan Delta osiągany jest w fazie najgłębszego snu albo podczas bardzo głębokiej medytacji. Wykres fal Delta pokazuje, że są to fale o dużej amplitudzie i niskiej częstotliwości. W praktyce przekłada się to na stan umysłu który bardziej przypomina trwanie niż aktywność. Myśli płyną powoli, pojedynczo, w dużych odstępach. Każda myśl jest przepełniona emocją i uczuciem. W tym stanie masz percepcję nieskończenie razy większą niż w stanie czuwania – jesteś bowiem połączony z nieskończonością wszechświata. Każda Twa myśl jest sprawczą wolą, twórczą manifestacją Ducha. To jest stan, w którym tworzona jest rzeczywistość!

Ze wszystkich stron otaczają nas wynalazki techniczne wibrujące częstotliwościami znacznie wyższymi niż zakres potrzebny do spokojnej pracy ludzkiego umysłu. W instalacjach elektrycznych opasujących nasze domy płynie prąd o częstotliwości 50 Hz. Monitory komputerów i telewizorów podają częstotliwość od 70 do 100 Hz, stacje radiowe i telewizyjne, maszty GSM, oraz sygnały nadawane przez satelity mierzone są w Mega Hertzach. Wszystko to spowija Ziemię w coraz gęściejszej elektromagnetycznej mgle, zaś wysoka częstotliwość tej mgły ma głęboki wpływ na możliwości ludzkiego umysłu. Jeszcze przecież trochę ponad 100 lat temu, w odległych krajach gdzie kultywowano trening umysłu, widok lewitujących joginów był całkiem powszedni. Adepci praktyk duchowych potrafili wykonywać rzeczy z trudem mieszczące się w jakimkolwiek racjonalnym rozumowaniu. Niestety magia, choć niegdyś powszechna, została dziś przy użyciu technik wysokiej i chaotycznej częstotliwości niemal całkowicie stłumiona.

Aktywatory Merkaba tworzą lokalnie w miejscu użytkowania harmonijne pole energii pozwalające na spokojną pracę oraz na doświadczanie wyższych wymiarów istnienia mimo cywilizacyjnych zakłóceń. Zauważono, że wibracje wytwarzane przez wiele pojedynczych aktywatorów, łączą się ze sobą tworząc spójne i coraz silniejsze pole wibracji harmonijnych. Łączeniu pól harmonijnej energii dedykowane są duże oraz bardzo duże Merkaby typu Brama Światów i Gwiezdne Wrota. Instrumenty te tworzą obecnie rozległy i wciąż wzmacniany system energetycznym zwany Instalacją Ogniskowania Mocy. Główne składowe systemu rozlokowane są na terytorium Polski.

W okresie przejściowym oba pola (harmonijne i nieharmonijne) funkcjonują na poziomach równoległych. Jesteśmy przekonani, że zbliżamy się do punktu krytycznego, kiedy pole energii harmonijnych stanie się na tyle silne, że przeważy nad działaniem pól nieharmonijnych otwierając szeroko portal do wyższych wymiarów. Czekamy na ten moment z nadzieją!

 

ŚWIADOMA MEDYTACJA PRZY UŻYCIU AKTYWATORA MERKABA

Aby przy pomocy Aktywatora Merkaba wejść w stan świadomej medytacji najlepiej zamontować aktywator w takim miejscu, żeby znajdował się on bezpośrednio nad głową osoby medytującej. Może to być nad matą medytacyjną, nad fotelem lub nad kanapą. Merkaba powinna znajdować się stosunkowo nisko 20 do 50 cm nad głową. Chodzi o to aby jak najmocniej odczuć jej oddziaływanie.

Merkaba Gwiazda i medytacja nad rzeką

Merkaba Gwiazda, Michał oraz Czador, który nie chciał aby zdjęcie robiono bez niego.

Już po kilku minutach przebywania pod Merkabą pojawia się uczucie spokoju i jasności myśli.

 

Modele małe (np. GWIAZDA) dają doświadczenie niemal natychmiastowe, ALFIE może to zająć kilka minut, natomiast aby zsynchronizować się z modelem ALFA MOC możemy potrzebować kilkanaście minut. Wszystko zależy od tego na jakim poziomie znajduje się nasz umysł w chwili przystąpienia do medytacji:

Zazwyczaj jest to stan Beta i na tym poziomie GWIAZDA daje bardzo szybkie „rozjaśnienie w głowie”.

Ze stanu Beta jest bardzo łatwo wejść w stan Alfa, dlatego też odczucia modelu ALFA przychodzą również silnie i szybko.

Model ALFA MOC jest zdecydowanie mocniejszy od modelu GWIAZDA i ALFA, lecz wibracje na których wchodzi on w rezonans z naszym umysłem to znacznie pogłębiony stan Alfa idący dość mocno w kierunku fal Theta (głęboka medytacja). Przejście ze stanu Beta do stanu zbliżonego do fal Theta może zająć umysłowi kilkanaście minut, jednak kiedy już się w ten stan wejdzie, przebywanie w nim jest tak wspaniałe, ze nie chce się z niego wychodzić.

Wiele zależy od tego o jakiej porze dnia medytujemy. Medytacja w czasie największej dobowej aktywności jest zazwyczaj najtrudniejsza. Najodpowiedniejszą porą jest poranek i wieczór. Szczególnie polecany jest poranek, kiedy nasze myśli nie zdążyły się jeszcze rozpędzić. Bardzo przyjemnie jest zaraz po wstaniu i jeszcze przed rozpoczęciem aktywności siąść na kilkanaście minut pod Merkabą. Można wówczas w łatwy sposób wejść w stan medytacji czyli w stan spokojnego i uporządkowanego myślenia. Dzięki temu możemy lepiej zaplanować nadchodzące godziny i dokonać wyboru życiowych celów.

Rozwiązania genialne stoją zazwyczaj tuż obok nas. Problem polega na tym, że w zgiełku chaotycznych myśli nie jesteśmy w stanie tych rozwiązań dostrzec. Zadaniem Merkaby jest nam to umożliwić, dlatego warto z tego instrumentu zrobić jak najlepszy użytek.

MERABA W SYPIALNI

Dobry sen pod Merkabą

Część klientów wiesza swe Merkaby nad łóżkiem w sypialni. Jest to bardzo dobry pomysł, pod warunkiem że pozwolimy sobie na to aby z wypoczynku pod Merkabą w pełni skorzystać. Chodzi głównie o czas, który na to poświęcimy, a nie powinniśmy się w tym względzie śpieszyć. Szczególnie cenny jest bowiem czas pomiędzy snem i jawą. Stan ten pojawia się zazwyczaj przed świtem i może się utrzymywać przez długie, przyjemne godziny. Świadomy, lecz jeszcze nie do końca rozbudzony umysł pozwala wtedy na swobodną komunikację z Wyższym Ja. Mogą się wówczas pojawiać przesłania z innych wymiarów, odwiedziny dobrych znajomych z minionych wcieleń oraz dalekie, międzywymiarowe wędrówki.

Jako anegdotę przytoczę doświadczenie koleżanki, która kupiła stalową Merkabę Alfa i zamontowała ją nad łóżkiem. Tego samego dnia musiała wyjechać a w mieszkaniu został jej chłopak, który nie miał pojęcia o tym co to jest Merkaba i do czego służy. Mężczyzna ten, nigdy przedtem nie był zainteresowany duchowością, toteż bardzo się zdziwił gdy przez dwie noce z kolei podczas snu latał... Jest to stan, którego wiele osób mogło by sobie życzyć, jednak dla niego było to tak dziwne, że aż szokujące.

Przy wyborze Merkaby do sypialni znów należy się kierować długością fali nośnej. Modele większe będą dawały doświadczenie głębokiego wypoczynku, zaś modele mniejsze będą wydobywały na świadomy poziom to, co się podczas snu dzieje. Osoby cierpiące na bezsenność powinny zainteresować się modelem większym (na przykład Alfa Moc), zaś osoby śpiące „kamiennym snem” powinny zwrócić uwagę na któryś z modeli mniejszych (Gwiazda lub Alfa).

Choć nie jest to warunek konieczny, korzystnie jest jeśli Merkaba przeznaczona do sypialni wykonana jest głównie z mosiądzu.

Jeżeli mamy tylko jedną Merkabę, warto się zastanowić jakie jej użytkowanie przyniesie nam większą korzyść – świadomość na jawie, czy świadomy sen. Wybór należy do Państwa. Jeżeli sytuacja na to pozwala, rozwiązaniem idealnym byłoby używanie jednej Merkaby do medytacji w ciągu dnia, a drugiej w czasie snu.

ODDZIAŁYWANIE ENERGETYCZNE MERKABY

Każda Merkaba jest w swoim zakresie częstotliwości instrumentem silnie oddziałującym. Ogromna większość klientów odbiera to oddziaływanie bardzo pozytywnie. Zdarzają się przypadki, że w pierwszych 2-3 tygodniach kontaktu z Merkabą, niektóre osoby mają wrażenie napięcia w różnych ośrodkach energetycznych swego ciała. Jest to spowodowane niedrożnością w przepływie energii.

Należy pamiętać, że Merkaba pobudza energię życiową. Energia ta powinna przemieszczać się w kanale energetycznym wzdłuż kręgosłupa w sposób swobodny, przechodząc od dołu do góry przez poszczególne czakry. Jeżeli w którejś czakrze napotkana zostanie blokada, pojawia się uczucie dyskomfortu. Blokady powstają na skutek trudnych doświadczeń nabytych w życiu obecnym lub w życiach przeszłych.

Pojawienie się uczucia dyskomfortu w którejś z czakr jest wyraźnym sygnałem, że jest obszar, który należy uleczyć. Medytacja z Merkabą pozwala na uruchomienie procesów prowadzących do wyświetlenia przyczyn powstałych dolegliwości oraz do ich uleczenia. Zdarza się (osobiście to przeżyłem), że dochodzi do przypomnienia sobie wydarzeń sprzed wielu stuleci a nawet tysiącleci...

Uczucie dyskomfortu mija całkowicie po udrożnieniu drogi przepływu energii przez wcześniej niedomagające czakramy. W zamian pojawia się doznanie szczęścia oraz satysfakcji z rozwiązania sytuacji.

Aby wspomóc proces uzdrawiania czakr, warto skorzystać z metod uzupełniających. Jedną z tych metod jest noszenie kamieni szlachetnych i półszlachetnych odpowiednich dla poszczególnych czakr. Dobór odpowiednich kamieni może ułatwić książka Philipa Permutta „Kamienie, które leczą”.

 

Kamienie które leczą

Książka ta jest zazwyczaj dostępna w księgarni wysyłkowej Nieznanego Świata.

 

Wiele cennych wskazówek na temat pracy z energią czakr można również znaleźć w prezentowanej tu książce:

 

Księga czakr

Księga Czakr – Shalila Sharamon i Bodo J. Bagiński, to prawdopodobnie najlepsza pozycja z zakresu wiedzy o czakrach. Niezwykle przystępna, praktyczna i trafnie ujęta. Polecam każdemu! Książka niestety nie jest dostępna w księgarniach (ewentualnie w antykwariatach). Należy też szukac wersji elektronicznych.

Zachęcamy również do zapoznania się z wiedzą na ten temat, przekazaną w dziale Fioletowy Płomień w tematach: Energia Płci oraz Bliźniacze Płomienie.

 

WYBÓR MATERIAŁU NA MERKABĘ

W sprawie wyboru materiału (proporcja stali i mosiądzu) prosimy otworzyć zakładkę Merkaba Sigma.

 

KIERUJ SIĘ INTUICJĄ!

Niezależnie od wszystkiego, co na ten temat napisaliśmy, najtrafniejszy wybór należy zazwyczaj do naszej intuicji. Jeżeli któryś z modeli w sposób szczególny Cię przyciągnie, po prostu idź za głosem serca gdyż jest on najtrafniejszym wyborem. Prosto i bez zbędnego zamieszania. Z intuicją się nie dyskutuje!

POWIADOMIENIA

Wpisz swój e-mail, poinformujemy Cię o nowych artykułach

e-mail: kontakt@merkaba-aktywator.pl      tel: +48-604487802

Kontakt telefoniczny w dni powszednie od 9:00 do 19:00. Ze względów technicznych nie odbieramy SMS. Jeżeli nie możemy odebrać telefonu, oddzwaniamy później.